Elimko ve EMO Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Endüstride Otomatik Kontrol ve Ölçme Teknikleri Semineri” 03 - 04 HAZİRAN 2008'de Ankara'da yapıldı.

Elimko ve EMO Ankara Şubesi tarafından ortak olarak Ankara’da düzenlenen “Endüstride Otomatik Kontrol ve Ölçme Teknikleri Semineri” 03 - 04 HAZİRAN 2008 tarihlerinde düzenlenen seminer EMO Ankara Şubesi Seminer Salonu' nda yapıldı.
Katılımın yüksek olduğu seminer Elimko Satış ve Pazarlama Müdürü Sn. Kamil Gürsel tarafından “Otomatik Kontrol Formları (On-Off, Oransal, Oransal + İntegral + Türevsel, Zaman Oransal Kontrol Formları), Termokupl - Rezistans Termometre Uygulamaları, Mikroişlemci Donanımlı Cihazlar, ISO 9000 Konusunda Uygulanacak Kalibrasyon Yöntemleri ve Bu Alanda Kullanılan Cihazlar, Sıcaklık, Basınç, Seviye, Hız, Debi, Ağırlık, Gaz Analizi v.b. gibi Proses Parametrelerinin Ölçü, Kayıt, Kontrol Yöntemleri, Komple Otomatik Kontrol Sistemlerine Örnek Uygulamalar konularını içeren pratik - teorik olarak yaklaşımlar yöntemiyle verildi.