ELİMKO, NUMUNE ALMA SİSTEMLERİ İLE HEM YURT İÇİ, HEM DE YURT DIŞI PAZARLARDA…

Fabrikalarımızda, üretim aşamasında, kalite kontrolü amaçlı, üretim hattından numune alınır, test edilir, istenilen özellikleri  sağlıyor ise üretim devam eder. Elimko bu amaca yönelik, çok çeşitli sektörlere “Numune Alma Sistemleri” üretmektedir. Elimko Numune Alma Sistemleri, ihtiyaca uygun olarak, numunenin alınması, işlenmesi, ayrılması ve istenilen miktarın numune kabına alınması ile atıkların tekrar sisteme verilmesini içeren işlemleri gerçekleştiren özel bir sistemdir.

OMV SAMSUN ELEKTRİK SANTRALI, BEAMEX MCS200 KALİBRASYON MASALARINI SEÇTİ…

OMV Samsun Elektrik A.Ş’nin, 2010 yılında Samsun’un Terme İlçesi’nde inşasına başladığı “OMV Samsun Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali” 2013 yılından itibaren Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 3’lük kısmını karşılamaya başlamış ve Türkiye elektrik sektöründe yılda yaklaşık 6 TWh elektrik üretimi ile önemli bir pay almıştır.

600 milyon Euro’yu aşan bu yatırımda, Türkiye enerji piyasasında ulaşılabilecek en yüksek verimlilik seviyesine gelebilmek için en gelişmiş teknolojilerden yararlanılmıştır. OMV, yerel istihdam odaklı çevre bilinçli üretim ve kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye ekonomisine desteğini sürdürmeye devam etmektedir.

ELİMKO HANNOVER FUARINDA…

Çeşitli ülkelerdeki yurt dışı fuarlara katılan firmamız, bir süredir Hannover /ALMANYA fuarına önem vermekte, her yıl katılmaya çalışmaktadır. Avrupa genelinde baktığımızda Otomasyon konusunda çok önemli bir fuar olan bu fuara, dünya’nın dört bir tarafından ürünlerini sergileyen firmalar ve yine dünyanın dört bir tarafından bu fuarı gezmek üzere gelen ziyaretçiler olmaktadır. 

ELİMKO PNÖMATİK NAKİL HATLARI …

Günümüzde katı malzemelerin belli özellikte olanları, bir yerden başka yere çeşitli yöntemlerle taşınmaktadır. Prosese uygunluğu durumunda, en ekonomik, güvenilir taşıma yöntemlerinden birisi de “Pnömatik Nakil” sistemidir. Firmamız Elimko’nun üretmiş olduğu, pnömatik nakil sistemleri, birçok sanayi kuruluşlarında öncelikle tercih edilmektedir. 

ELİMKO BAYİLER TOPLANTISI SABIRSIZLIKLA BEKLENİYOR…

Bu yıl düzenleyeceğimiz bayi toplantımızdan bir önceki Kıbrıs’ta yapılmıştı. En son yapılan bayi toplantımızda, Elimko ana bayileri Kıbrıs Mercure Otel’de buluşmuştu. Son derece samimi, keyifli bir ortamda gerçekleşen Elimko bayileri toplantısında en yüksek ciro sağlayan 3 bayi ve bir önceki yıla göre en yüksek ciro artışı gösteren firmalara ödülleri verilmişti.

SOCAR GAZ, AZERBAYCAN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR MÜESSESE…

Bünyesinde çok çeşitli kuruluşları bir araya getiren dev gurup, Azerbaycan sanayi için çok büyük önem taşımaktadır. Socar Gaz’a bağlı Azerkimya fabrikasında, Etilen-Polietilen plantte, eski tip Rus cihazları yerine E-PR-150 tip kağıtsız kayıt cihazları  verildi. Reaktörler, hava ve gaz nakil hatları, sıcaklık, basınç izleme merkezindeki cihazlar değiştirildi, yine Elimko’nun yazmış olduğu sofware ile sistem komple modernize edildi.

PİRELLİ KAMYON LASTİĞİ PİŞİRME PRESLERİNDE ELİMKO PR-100 KAĞITSIZ KAYIT CİHAZLARIN TERCİH ETTİ…

Yıllardır güvenilir bir hizmet verdiğimiz Pirelli Fabrikası, yurt dışından temin ettikleri bir çok cihaz ve sensörü geçmişten beri firmamız Elimko’dan sağlayarak bugünlere gelmiştir. Belli bir ölçüde dış rekabete karşın, kamyon preslerinin modernizasyonunda, Elimko’nun yerli ürettiği PR-100 Kağıtsız Kayıt Cihazlarını, Pt-100 sensörlerini, mümessili olduğumuz ABB Instrumentation firmasının basınç transmitterlerini, yine ABB nin I/P pozisyonerlerini kullanarak amacına tam erişmiştir.