ELİMKO HANNOVER FUARINDA…

Çeşitli ülkelerdeki yurt dışı fuarlara katılan firmamız, bir süredir Hannover /ALMANYA fuarına önem vermekte, her yıl katılmaya çalışmaktadır. Avrupa genelinde baktığımızda Otomasyon konusunda çok önemli bir fuar olan bu fuara, dünya’nın dört bir tarafından ürünlerini sergileyen firmalar ve yine dünyanın dört bir tarafından bu fuarı gezmek üzere gelen ziyaretçiler olmaktadır. 

ELİMKO PNÖMATİK NAKİL HATLARI …

Günümüzde katı malzemelerin belli özellikte olanları, bir yerden başka yere çeşitli yöntemlerle taşınmaktadır. Prosese uygunluğu durumunda, en ekonomik, güvenilir taşıma yöntemlerinden birisi de “Pnömatik Nakil” sistemidir. Firmamız Elimko’nun üretmiş olduğu, pnömatik nakil sistemleri, birçok sanayi kuruluşlarında öncelikle tercih edilmektedir. 

ELİMKO BAYİLER TOPLANTISI SABIRSIZLIKLA BEKLENİYOR…

Bu yıl düzenleyeceğimiz bayi toplantımızdan bir önceki Kıbrıs’ta yapılmıştı. En son yapılan bayi toplantımızda, Elimko ana bayileri Kıbrıs Mercure Otel’de buluşmuştu. Son derece samimi, keyifli bir ortamda gerçekleşen Elimko bayileri toplantısında en yüksek ciro sağlayan 3 bayi ve bir önceki yıla göre en yüksek ciro artışı gösteren firmalara ödülleri verilmişti.

SOCAR GAZ, AZERBAYCAN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR MÜESSESE…

Bünyesinde çok çeşitli kuruluşları bir araya getiren dev gurup, Azerbaycan sanayi için çok büyük önem taşımaktadır. Socar Gaz’a bağlı Azerkimya fabrikasında, Etilen-Polietilen plantte, eski tip Rus cihazları yerine E-PR-150 tip kağıtsız kayıt cihazları  verildi. Reaktörler, hava ve gaz nakil hatları, sıcaklık, basınç izleme merkezindeki cihazlar değiştirildi, yine Elimko’nun yazmış olduğu sofware ile sistem komple modernize edildi.

PİRELLİ KAMYON LASTİĞİ PİŞİRME PRESLERİNDE ELİMKO PR-100 KAĞITSIZ KAYIT CİHAZLARIN TERCİH ETTİ…

Yıllardır güvenilir bir hizmet verdiğimiz Pirelli Fabrikası, yurt dışından temin ettikleri bir çok cihaz ve sensörü geçmişten beri firmamız Elimko’dan sağlayarak bugünlere gelmiştir. Belli bir ölçüde dış rekabete karşın, kamyon preslerinin modernizasyonunda, Elimko’nun yerli ürettiği PR-100 Kağıtsız Kayıt Cihazlarını, Pt-100 sensörlerini, mümessili olduğumuz ABB Instrumentation firmasının basınç transmitterlerini, yine ABB nin I/P pozisyonerlerini kullanarak amacına tam erişmiştir.